Olympiáda v cudzích jazykoch 2017

Víťazstvo žiakov SPŠ Samuela Mikovíniho v 27. ročníku olympiády v cudzích jazykoch.

SPŠ Samuela Mikovíniho je známa nielen netradičným vzdelávaním, ale aj úspešnými žiakmi školy, ktorí nás reprezentujú v rôznych súťažiach na okresnej, krajskej a celoslovenskej úrovni už niekoľko rokov.

V školskom roku 2016/17 sme sa mohli naďalej radovať z úspechov našich žiakov, ktorí sa zapojili do olympiády v anglickom i nemeckom jazyku.

Do okresného kola olympiády v anglickom jazyku sme nominoval po víťazstve v školskom kole žiačku II. ročníka odboru propagačné výtvarníctvo: Luciu Illyovú, ktorá vo svojej kategórii obsadila I. miesto a postúpila do Krajského kola v B. Bystrici, kde sa umiestnila v silnej konkurencii na II. mieste v kategórii 2D. Blahoželáme!

V okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku nás reprezentovali dvaja žiaci IV. ročníka: Adam Zemko z odboru propagačného výtvarníctva, ktorý vybojoval víťazné I. miesto v a postúpil do

 

krajského kola, kde obsadil pekné III. miesto. Druhý súťažiaci: Radoslav Babiar, žiak IV. roč. odboru konzervovanie papiera skončil v okresnom kole na III. mieste.
Súťažiaci preukázali jazykové zručnosti na vysokej úrovni v čítaní a počúvaní s porozumením, v gramatickom teste, pri opise obrázkovej situácie, ako aj v riešení komunikačných situácii so skúšajúcimi.

Víťazom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu, štvrtákom želáme šťastie počas maturitných skúšok a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©