Dotyky módy 2014

V piatok 11.4. 2014 prebehlo predkolo súťaže Dotyky módy – súťaže v modelovej tvorbe odevov, ktorú organizuje Stredná škola designu a módy v Prostějove (ČR), do ktorej sme sa prihlásili s kolekciou modelov Origami. V silnej konkurencii postúpilo 15 kolekcií do finále a my sme sa, ako jediná škola zo Slovenska, prebojovali medzi stredoškolskú návrhársku špičku!

25. 4. 2014 nastal deň „D“ v Mestskom divadle v Prostějove. Trojica autoriek kolekcie Origami : Lucia Zajaková, Simona Šnúriková a Lucia Schniererová bola privezená dvojicou pedagógov Mgr. M. Iglárovou (vodič-ka) a Ing. arch. P. Fabianom (navigátor) priamo na miesto . Cesta viedla cez romantické lesy, cez krásny Velehrad, ale to naše modelky a autorky v jednom nevnímali, načerpávali sily spánkom, veď boli v starostlivých rukách.

Počas generálky sa skúšalo a skúšalo( a po očku sa pozorovala konkurencia), aby galavečer prebehol bez chybičky. Profesionálne nasvietené divadlo praskalo vo švíkoch. Pohľady divákov upriamené na javisko i mólo. Domáci disponovali morálnou i početnou prevahou. Ale ani naša výprava sa nestratila a vzbudila zaslúženú pozornosť. Ocenil ich aj nestarnúci idol „ dívek a žen Čech, Moravy a Slezska „ herec Tomáš Hanák, ktorý vtipne moderoval módnu šou. Podujatie malo gráciu, punc haute –cauture .

Premyslené choreografie sofistikovane útočili na divácke zmysly. Napriek obavám nestal sa jediný úraz- mnohé modelky sa pohybovali na neskutočne vysokých platformách a podpätkoch, takže boli naozaj neprehliadnuteľné. Prostějov je tradičným mestom kvalitného a značkového odevného priemyslu a bolo to vidieť aj na študentskej tvorbe, ktorá sa vyznačovala vysokým krajčírskym majstrovstvom a navyše zaujímavo výtvarne spracovaným.

Hoci sme sa neocitli na stupni víťazov, je to pre nás cenná skúsenosť a výzva. Našim dievčatám a ich vyučujúcim ďakujeme za vzornú reprezentáciu a tešíme sa spolu s nimi !

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©