Doteky módy 2015 Prostějov

Fantázia, elegancia, kreativita, nápaditosť, noblesa i extravagancia. V tomto duchu sa niesol 15-ty ročník súťaže, ktorej sa zúčastnili študenti stredných škôl so zameraním na odevný dizajn z Čiech a Slovenska. Z prihlásených 40 – tich kolekcií porota vybrala 16, ktoré súťažili o prvé tri miesta. Vynikajúcu atmosféru večera v secesnom divadle v Prostějove vytváral šarmantný moderátor a herec Tomáš Hanák.

Naše dievčatá z 3.O – Juliana Brnáková, Petronela Paulovičová a Nicolette Ftáčková sa v medzinárodnej konkurencii nestratili, síce nevyhrali, ale ich nežná kolekcia modelov „Jarná poézia“ porotu zaujala, a tak odišli s výborným pocitom, zážitkami a nenahraditeľnými skúsenosťami.

Cestou na súťaž sme stihli navštíviť Buchlovice a hrad Buchlov.
Vo veži kráľovského hradu Buchlov vystavuje výtvarníčka Zdeňka Mudráková zo Zlína bábiky v originálnych odevoch vytvorených podľa dobových obrazov. Mapuje históriu odevov od staroveku po 20. storočie. Všetky modely sú ručnou prácou vrátane obuvi a doplnkov. Barokový zámok Buchlovice nás očaril najmä barokovými záhradami a rozsiahlym anglickým parkom.

Ing. Anna Melichová

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©