Vianočná Viedeň

V tento deň sa naša škola zúčastnila školského zájazdu do „vianočnej Viedne“. Všetci sme sa už veľmi tešili no počasie nám neprialo, hoci v decembri to býva všelijako. Ráno nás trochu zdržali kolóny pred Bratislavou, tak sme do Viedne „dorazili“ okolo 11:00 predpoludním. Práve trochu pršalo, takže sme zvolili v rámci nášho programu prvý bod – návštevu múzea. Mali sme šťastie, lebo práve v týchto dňoch je inštalovaná výstava Rubensa. Vidieť toľko kvalitných originálov v niekoľkých miestnostiach – paráda! Ale aj samotná budova múzea je nádherná, z vnútra vznešená, teraz aj vianočne vyzdobená.

Po takmer 2 hodinách strávených v tomto stánku kultúry sme navštívili viedenské vianočné trhy s neodmysliteľným punčom rôznych druhov, farieb a chutí. Dokonca sa na nás na pár minút aj usmialo slnko. Niektorí sme ešte stihli aj nákupy na Mariahilferstrasse.

Potom sme už uzimení nasadli do vyhriateho autobusu a tešili sa domov... Vrátili sme sa plní pekných dojmov, ktoré s radosťou pretlmočíme svojím kolegom či spolužiakom.

PhDr. Dana Bartošová

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©