Výlet do ZOO v L. Mikuláši

Tesne pred vytúženými prázdninami sa žiaci I.B, II.B a pár žiakov z iných tried pod vedením Mgr. Tatiany Štepánekovej a RNDr.  Zdenky Zupkovej vybrali na skvelý výlet .

Veď posúďte sami:

Kontaktná ZOO v Liptovskom Mikuláši: Ak ste ešte nehladkali malú jelenicu či medvieďa, nezodvihli polmetrovú suchozemskú korytnačku, nekŕmil mláďa klokana, máte príležitosť v jednej z najmladších ZOO na Slovensku. Nájdete tu 50 druhov zvierat, ktoré pochádzajú útulkov, narodili sa v zajatí, osireli, alebo len potrebujú zosilnieť , kým sú zranené . Do výbehu k nim vás pustia mladí ošetrovatelia, pokiaľ usúdia, že zvieratko je pokojné a má náladu. Dokonca za 1 eurový príplatok vás pustia do výbehu k levíčatám.
Naši žiaci fotili o dušu, vyhladkali a vytešili sa zo zvierat, ktorým sa neubližuje a vlastne ani nepoznali pobyt vo voľnej prírode/ opice, ťava, nosáľ, burunduk.../

Po prehliadke ZOO nasledoval presun do  Múzea  liptovskej dediny, mimochodom najmladšieho skanzenu na Slovensku, ktoré sídli v Pribyline. Nad skanzenom sa týčia štíty Západných Tatier . V prírodnom múzeu dominuje gotický kostol Panny Márie  prenesený z Liptovskej Mary, škola z Valaskej Dubovej , renesančná zemianska kúria ...j. Navôkol sú domčeky želiarov i hrdé domce remeselníkov, richtára. Filozofiou skanzenu je nielen zachovať budovy, ale priblížiť aj zanikajúce remeslá, ktoré prezentujú návštevníkom tradičnú formu obživy obyvateľov  Liptova. Dušu skanzenu vdychujú zruční remeselníci, medzi nimi aj naša bývalá absolventka Mgr. Zuzka Štepáneková / vidíte ju za hrnčiarskym kruhom/.
Prváci a druháci boli z výletu nadšení a ostatní domasedi len môžu ľutovať, že nevytiahli päty z triedy...

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©