Celoštátne kolo chemickej olympiády 2016

ÚSPECH NAŠICH ŠTUDENTOV NA CELOŠTÁTNOM KOLE CHEMICKEJ OLYMPIÁDY V BANSKEJ BYSTRICI

52. ročník celoštátneho kola Chemickej olympiády v Banskej Bystrici sa konal počas jarných prázdnin v dňoch 3. - 6. marca 2016 na pôde Univerzity Mateja Bela v B. Bystrici. 47 študentov si vyskúšalo svoje teoretické vedomosti a praktické zručnosti v dvoch kategóriách. My sme mali silné zastúpenie v kategórii EF: Ondrej Hruška, Martina Krnáčová a Oliver Pascal Vráblik /všetci z III.B/ a Jakub Kurpas /IV:B/ sa umiestnili v konkurencii 21 súťažiacich na popredných priečkach. Striebornú medailu v kategórii EF získal ONDREJ HRUŠKA , Jakub Kurpas obsadil 5. miesto a Martina Krnáčová 12. miesto.

Ako hodnotia priebeh olympiády naši reprezentanti?

Ondrej HRUŠKA: „Olympiáda trvá len štyri dni, ale príprava niekoľko mesiacov. Od októbra som sa pripravoval: individuálne i pod vedením p. prof. Ing. Jozefa Urbana, na školské kolo. Sitom školského kola sme prešli šiesti. Luxusné ubytovanie hotela Dixon nás milo prekvapilo. Súťažili sme na pôde Katedry chémie UMB dopoludnia. Popoludní nám organizátori zabezpečili program: návštevu Matejovho domu, Múzea SNP, centra mesta. Večerný program: diskusia s účastníkmi Medzinárodnej CHO a GRAND PRIX CHEMIKEL vo Švajčiarsku a tiež sme besedovali s autormi úloh. Vyhodnotenie súťaže v nedeľu dopadlo pre mňa obzvlášť dobre: obsadil som 2. miesto a bol som odmenený aj vecnými darmi aj finančne. "

Martina KRNÁČOVÁ: „Olympiáda mi umožnila spoznať nových ľudí, zväčšila mi chemické obzory, naučila nás pomáhať si - mne pomáhali štvrtáci, aj Ondro. No najviac ma potešil pán profesor Urban, ktorý nás poctivo pripravoval, venoval nám kopu svojho času a trpezlivosti. Aj počas súťaže nám každý deň volal a podporoval nás. "

Napíšte nám komentárfooter logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Spojená škola Samuela Mikovíniho - Banská Štiavnica

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: spravca@mikovini.sk

Copyright 2017 SPŠ Samuela Mikovíniho ©